Sobota,   17 Września 2016 Szosowe ME: Nerlo 8. w wyścigu juniorek Aurela Nerlo zajęła wysokie, 8.miejsce w wyścigu juniorek ze startu wspólnego o mistrzostwo Europy we francuskim Plumelec.

Trzeciego dnia europejskiego czempionatu rywalizowały juniorki (Aurela Nerlo, Nikola Różyńska, Wiktoria Pikulik, Ewelina Sikora, Karolina Perekitko) i juniorzy (Piotr Pękala, Filip Maciejuk, Szymon Tracz, Jakub Jąkała, Mateusz Kostański, Wojciech Bystrzycki). Zawodniczki zmierzył się z 65,8-kilometrowym dystansem, składającym się z 5. rund. Na tym okrążeniu, kończącym się ok. 2-kilometrowym podjazdem, ścigać się będą w kolejnych dniach wszystkie pozostałe kategorie.

Polki jechały bardzo aktywnie. Na pierwszych rundach zaatakowała Ewelina Sikora, a w dalszej części zmagań z przodu jechały Aurela Nerlo i Nikola Rożyńska. W samej końcówce zdecydowany atak przeprowadziła Niemka, Liane Lippert i wjechała ona na metę z kilkusekundową przewagą nad grupką goniącą, w której była m.in. Nerlo. Polka finiszowała na 8.miejscu, a 10 pozycji dalej przyjechała Różyńska.

Polscy juniorzy niestety nie zdołali zaprezentować się równie aktywnie co ich rówieśniczki. Po pokonaniu 123,3km wygrał Francuz Nicolas Malle. Był on najszybszy z kilkuosobowej grupki. Najlepszym z Polaków był Piotr Pękala, który zameldował się na kresce jako 30.