Sobota,   28 Czerwca 2014 Paulina Guz mistrzynią Polski Po imponującej ucieczce, Paulina Guz została mistrzynią Polski w elicie kobiet. Brązowy medal zdobyła Monika Żur, która zapewniła sobie tym samym mistrzostw w kategorii U23.

Losy wyścigu rozstrzygnęły się już na pierwszej rundzie (łącznie było ich 5). Zaatakowała wtedy 4-osobowa grupka - Monika Żur (4F Racing Team), Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń), Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) oraz Karolina Karasiewicz (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz). W peletonie pozostały wszystkie zawodniczki reprezentujące zagraniczne ekipy i przewaga czołówki wyniosła w pewnym momencie 7 minut. Nie zmalała ona wiele i na wjeździe na finałowe okrążenie wciąż miały sporo, bo prawie 6 minut zapasu.

Oczywiste było, że to z tej czwórki wyłoniona zostanie mistrzyni Polski. Żur i Karasiewicz miały natomiast pewny medal w klasyfikacji U23.

Na metę w Sobótce wpadły wszystkie cztery zawodniczki. Najszybsza była Paulina Guz, zdobywając tytuł mistrzyni Polski. Na kolejnych miejscach finiszowała Monika Brzeźna oraz Monika Żur, która została mistrzynią kraju orliczek. Czwarta była Karasiewicz, srebrna medalistka w kategorii U23. 8. miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma i dzięki temu stanęła na podium orliczek.

- Bardzo dobrze dla nas ułożyła się sytuacja w wyścigu. Zaatakowałyśmy na początku i zawodniczki ścigające się w zagranicznych ekipach nas nie goniły. Mogłyśmy budować przewagę. Gdy dowiedziałyśmy się, że mamy 7 minut zapasu, wiedziałyśmy, że już nas peleton nie dojdzie i że między sobą rozegramy finisz. W końcówce było trochę tzw. czarowania, ale przewaga była na tyle duża, że mogłyśmy sobie na to pozwolić. Sprint poszedł po mojej myśli i jest to mój największy sukces w karierze - powiedziała mistrzyni Polski, Paulina Guz.