Piątek,   26 Czerwca 2015 MP w Sobótce: Skalniak mistrzynią Polski juniorek Agnieszka Skalniak wywalczyła tytuł mistrzyni Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodniczka TKK Pacific Nestle Toruń wygrała w Sobótce sprint z dwuosobowej grupki.

Juniorki miały do pokonania 4 okrążenia, o łącznej długości 72 kilometrów. Przez pierwszą połowę zmagań peleton jechał razem. Za półmetkiem do ataku ruszył dwie główne faworytki, brązowa medalistka mistrzostw świata, Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Toruń) oraz mistrzyni Polski w jeździe na czas, Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Z każdym kilometrem powiększały one przewagę nad grupą zasadniczą i wjechały na metę z bezpiecznym 1,5-minutowym zapasem. W sprincie o zwycięstwo, lepsza była Skalniak i została nową mistrzynią kraju w wyścigu ze startu wspólnego. Pikulik zdobyła srebro, a brąz wywalczyła najsilniejsza z grupy pościgowej Justyna Kaczkowska (UKS Gimnazjum TwojaMerida Imielin).

- Zaatakowałyśmy na trzeciej rundzie i później zgodnie współpracowałyśmy - opowiada mistrzyni Polski, Agnieszka Skalniak. - Na finałowym okrążeniu, na podjeździe w końcówce próbowałam się oderwać. Daria jechał jednak czujnie i nie pozwoliła mi odjechać. Zameldowałyśmy się na mecie razem. Przyspieszyłam ok. 300 metrów przed końcem. Zdołałam przetrzymać ten sprint i sięgnąć po zwycięstwo. Bardzo się cieszę z tego tytułu. W czasówce nie poszło po mojej myśli, gdyż nałożyłam na siebie za dużą presję. W wyścigu ze startu wspólnego wszystko ułożyło się już perfekcyjnie.

Wyniki wyścigu - juniorki

Tuż przed juniorkami, na trasę ruszyli także zawodnicy i zawodniczki z kategorii Niewidomi i Niedowidzący. Wśród kobiet najlepszy był tandem Aleksandra Wnuczek/Iwona Podkościelna (KKT Hetman Lublin), broniąc w ten sposób tytułu sprzed roku. W rywalizacji mężczyzn na metę wpadły trzy tandemy, a najszybszy był ten w składzie Piotr Urbanowicz/Dariusz Wojciechowski (OKS Warmia Mazury). Pokonali oni duet Michał Ładosz-Marcin Polak (KKT Hetman Lublin) i Przemysław Wegner-Artur Korc (Razem Poznań).