belka gorna
Sobota,   30 Sierpnia 2014 Manowski Szosowym Górskim Mistrzem Polski juniorów młodszych Mateusz Manowski (Dobre Sklepy Rowerowe Author) został Szosowym Górskim Mistrzem Polski juniorów młodszych.

Na starcie w Jeleniej Górze, w tej kategorii wiekowej stanęło aż 147 kolarzy. Wyruszyli oni w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych i taka pogoda utrzymała się przez cały wyścig. Łącznie mieli do pokonania 60 kilometrów, a w tym był 4 rundy z jednym stromym podjazdem, z momentami, gdzie nachylenie sięgało 24%.

Po pierwszej wspinaczce na czele jechała kilkudziesięcioosobowa grupa, a na kolejnej na solowy atak zdecydował się Mateusz Manowski. Wypracował sobie półtorej minuty przewagi.

Na kolejnych kilometrach jego zapas utrzymywał się na tym samym poziomie i samotnie rozpoczął finałową rundę. Na ostatnim podjeździe na metę przewaga nieznacznie zmalała, ale była ona wciąż na tyle wysoka, że niezagrożony przeciął linię mety. Srebrny krążek wywalczył Dawid Łączkiewicz (UKS Koźminianka Koźminek), a Jakub Murias (CWKS Resovia Rzeszów) wyszedł zwycięsko z pojedynku o brązowy medal z Dawidem Burczakiem (LKK Warmia Biskupiec).