Niedziela,   31 Maja 2015 Jakubasz wygrywa ''Po Ziemi Konińskiej'' Mateusz Jakubasz został zwycięzcą wyścigu juniorów młodszych "Po Ziemi Konińskiej". W rywalizacji młodzików, najlepszy w klasyfikacji generalnej "Szukamy Następców Olimpijczyków" był Adam Długaś.

Ostatni etap wyścigu "Po Ziemi Konińskiej" prowadził z miejscowości Wysokie - do Kramska i liczył 76,2 kilometra. Najlepszy był na nim Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek). Zaatakował on z 10-osobowej grupki, która wjechała na metę z dużą, ponad 5-minutową przewagą. Drugi był Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy), a trzeci kolega triumfatora z drużyny, Damian Papierski.

Na 5.miejscu przyjechał Mateusz Jakubasz (UKS Koźminianka Koźminek), utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej i triumfując w trzydniowych zmaganiach. Na podium stanął w towarzystwie Adriana Lorenca (KLTC Konin) i Jakuba Śmieszek (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).

Adam Długaś (KTK Kalisz) zdominował wyścig młodzików, wygrywając wszystkie etapy. Ostatniego dnia pokonał na 39-kilometrowej trasie towarzyszy z ucieczki, Dawida Plutę (UKS Koźminianka Koźminek) i Jakuba Rusinek (KS Pogoń Mostostal Puławy).Taka sama kolejność była również w końcowym zestawieniu.