belka gorna
Środa,   10 Sierpnia 2016 IO: Bodnar 6. w jeździe na czas Maciej Bodnar zajął 6. miejsce w jeździe indywidualnej na czas w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polki uplasowały się w drugiej "10".

Zawodnicy i zawodniczki ścigali się na rundzie, którą pokonywali także w wyścigu ze startu wspólnego. Na trasie znalazły się zatem podjazdy pod Grumari (9,4% śr. nachylenia, 24% max, 1.3km długości) oraz Grota Funda (6,8% śr. nachylenia, 10,3% max, 2,3 km długości). Mężczyźni mieli przed sobą dwa okrążenia plus dojazd (łącznie 54,56km), a kobiety jedno okrążenie (29,86km).

Jako pierwsze do walki ruszyły panie. Polskę reprezentowała Anna Plichta i mistrzyni kraju, Katarzyna Niewiadoma. Uplasowały się one odpowiednio na 19. i 18. pozycji, tracąc do triumfatorki 3:33 i 3:22. Z czasem 44:26 wygrała Amerykanka, trzykrotna złota medalistka igrzysk, Kristin Armstrong. Srebro zdobyła Olga Zabelinskaya (Rosja), a brąz Anna Van Der Breggen (Holandia).

W wyścigu mężczyzn, na starcie również stanęło dwóch biało-czerwonych - Michał Kwiatkowski oraz mistrz Polski, Maciej Bodnar. Kolarz Team Sky pojechał mocno, zajmując 14. miejsce (strata 3:40), ale jeszcze lepszy czas "wykręcił" Bodnar. Zawodnik ekipy Tinkoff rozpoczął spokojnie, od 10. lokaty na pierwszym punkcie pomiaru, ale potem z każdym kilometrem się rozkręcał i ostatecznie zakończył zmagania na 6. miejscu (strata 1:50).

Na najwyższym stopniu stanął Fabian Cancellara (Szwajcaria), który w swoim pożegnalnym występie w igrzyskach uzyskał wynik 1:12:15. Medale odebrali także Tom Dumoulin (Holandia) i Christopher Froome (Wielka Brytania).
Źródło:  "pzkol.pl"