belka gorna
Środa,   25 Czerwca 2014 Gutek wygrywa MP w jeździe na czas juniorów Mikołaj Gutek wywalczył tytuł Mistrza Polski juniorów w jeździe na czas. Kolarz KK Tarnovia Tarnowo Podgórne odnotował najlepszy czas pomimo jazdy w ulewnym deszczu.

Jako pierwszy na 20-kilometrową trasę ruszył Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie). Osiągnął on bardzo dobry wynik, 26:32. Jego nazwisko widniało na prowadzeniu praktycznie przez całą rywalizację juniorów. Dopiero w końcówce pokonał go Patryk Górecki (KS Dazar Olimpic Piaseczno), o 9 sekund.

Jako ostatni na trasę wyruszył Mikołaj Gutek. Zawodnicy startujący w drugiej połówce musieli toczyć walkę nie tylko z czasem, ale też z ulewnym deszczem. Warunki nie przeszkodziły Gutkowi w bardzo dobrej jeździe i został mistrzem. Srebro zdobył Górecki (4 sekundy straty), a brąz Sławek (13 sekund).