Środa,   25 Czerwca 2014 Bujak mistrzynią Polski elity na czas, Niewiadoma najlepsza w U23 Eugenia Bujak została mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej elity kobiet. Pokonała ona ubiegłoroczną złotą medalistkę, Katarzynę Pawłowską oraz mistrzynię kraju w kategorii U23, Katarzynę Niewiadomą.

Panie ruszył na trasę chwilę po tym, gdy ustały opady deszczu. Trasa była zatem śliska. Nie wpłynęło to na postawę Anny Plichty (TKK Pacific Toruń), która startując jako czwarta, przez długi czas była na prowadzeniu.

Jako ostatnie wystartowały główne faworytki do medali. Najpierw wynik Plichty poprawiła Katarzyna Niewiadoma, która rywalizowała z zawodniczką z toruńskiej ekipy, o tytuł mistrzyni w kategorii U23. Później obie wyprzedziła Eugenia Bujak. Katarzyna Pawłowska nie była w stanie pojechać lepiej od ubiegłorocznej mistrzyni Polski ze startu wspólnego i musiała się pogodzić ze srebrnym medalem.

W kategorii U23 na podium poza brązową medalistką, Niewiadomą oraz Plichtą, stanęła także Bogumiła Dziuba, która jeszcze rok temu była juniorką.