Środa,   24 Czerwca 2015 Bujak i Białobłocki mistrzami Polski na czas Eugenia Bujak w elicie kobiet i Marcin Białobłocki w elicie mężczyzn triumfowali w jeździe indywidualnej na czas o mistrzostwo Polski. Na trasie w Strzelinie rywalizowali również juniorzy, juniorki, kategoria U23 i Niewidomi i Niedowidzący.

Jako pierwsze na trasę ruszyły juniorki (15km). Nikola Różyńska (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) wystartowała piąta i ustanowiła bardzo dobry wynik - 22:34. Chwilę później, o 13 sekund, pobiła ten czas Katarzyna Socha (KLKS Azalia Brzóza Królewska). Jej nazwisko było na prowadzeniu aż do momentu, gdy na metę wpadła Daria Pikulik, startująca jako ostatnia. Zawodniczka BCM Nowatex Ziemia Darłowska pojechała aż o 45 sekund szybciej od Sochy i 58 sekund od Różyńskiej, zapewniając sobie tytuł mistrzyni Polki.

Wyniki - juniorki

Po juniorkach przyszła kolej na orlików, którzy ścigali się na 30-kilometrowej trasie (dwie rundy po 15 kilometrów). Przez długi czas najlepszy wynik miał Patryk Złotowicz (TKK Pacific Toruń), jednak z podium "zrzucili" go kolarze jadący w drugiej turze. Jego czas pobiła dwójka z CCC Sprandi Polkowice - Michał Paluta i Patryk Stosz. Ostatecznie jednak najlepszy wynik - 39:07 - "wykręcił" Szymon Rekita (LKK Warmia Biskupiec/Alto Pack) broniąc w ten sposób tytułu mistrza kraju - Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, gdyż powtórzyć mistrzostwo Polski dwa razy z rzędu to nie jest łatwa sztuka. Nie do końca wiedziałem czego się spodziewać po swoim występie. Kilka dni temu dostałem rower czasowy i w tym sezonie nie miałem okazji ścigać się na czas - powiedział Rekita.

Wyniki - mężczyźni U23

Wśród juniorów zdecydowanie najszybszy był Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy). Wyruszył on jako ostatni i zanotował czas 27:25 na 22-kilometrowej trasie. Tuż za nim uplasował się jego kolega z grupy, Adrian Kaiser, który był wolniejszy o 44 sekundy. Brąz wywalczył Daniel Staniszewski (KKS Ciechanów), ze stratą 48 sekund.

Wyniki - juniorzy

Podobnie jak Rekita, tytuł sprzed roku obroniła także Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). W elicie kobiet minimalnie, o 9 sekund, pokonała ona mistrzynią Polski w kategorii U23, Katarzynę Niewiadomą (Rabobank Liv). Trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans). Na podium stanęły zatem te same zawodniczki co rok temu, tylko Pawłowska i Niewiadoma zamieniły się miejscami. - Wystartowałam kilka dni po wyścigu w Baku, w Igrzyskach Europejskich, więc nie "kręciło" się dziś łatwo. Zdołałam jednak dać z siebie 100% i obronić mistrzostwo kraju. To dla mnie wielka radość - opowiadała po wyścigu Eugenia Bujak.

Niewiadoma stanęła na podium orliczek w towarzystwie Natalii Radzickiej i Nikol Płosaj (obie UKS Mróz Jedynka Limaro Kórnik) - To dla mnie wspaniały czerwiec. Najpierw miałam bardzo udany wyścig etapowy w Hiszpanii, srebro Igrzysk Europejskich, a dziś medal w jeździe na czas elity i biało-czerwona koszulka w U23. Czego chcieć więcej? - powiedział Niewiadoma.

Wyniki - kobiety U23

Wyniki - elita kobiet

W czasówce elity mężczyzn, niespodziewanie wygrał ścigający się w Wielkiej Brytanii, Marcin Białobłocki (One Pro Cycling). 44 kilometry pokonał w 53:26, o 19 sekund szybciej od "srebrnego" Kamila Gradka (ActiveJet). Brązowy medal wywalczył zawodnik, który pochodzi z tego rejonu, Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18). - Jestem w dobrej formie i wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany do około godzinnego wysiłku. W niedzielę, w wyścigu ze startu wspólnego, może być już różnie. Nie wykonywałem w ostatnim czasie dłuższych treningów, a czeka nas prawie 240 kilometrów.

Wyniki - elita mężczyzn

W kategorii Niewidomi-Niedowidzący złoto wywalczyły tandemy Wegner-Korc (Razem Poznań) i Podkościelna-Wnuczek.