Sobota,   30 Sierpnia 2014 Brzeźna-Bentkowska wygrywa Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski elity kobiet Paulina Brzeźna-Bentkowska, Anna Plichta, Nikol Płosaj oraz Karolina Perekitko wygrały Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski w swoich kategoriach.

Kobiety startowały w odstępach dwuminutowych. Pierwsze wystartowały zawodniczki z kategorii Open (elita+U23), następnie juniorki, a jako ostatnie juniorki młodsze. Elita miała do pokonania najwięcej, bo 5 okrążeń (skrócono dystans z planowanych wcześniej 6 rund). Juniorki jechały 4 rundy, a juniorki młodsze 2.

Rywalizacja elity pań została zdominowana przez TKK Pacific Toruń. Trzy zawodniczki tej ekipy oderwały się w połowie rywalizacji – Monika Brzeźna, Paulina Brzeźna-Bentkowska i Anna Plichta z 7-osobowej, czołowej grupy. Jechały w niej Milena Faryn (GK Żyrardów), Paulina GUZ (LKS Atom Domex Dzierżoniów), Paula Gorycka i Monika Żur (obie 4F Racing).

Na ostatnim podjeździe najwięcej sił zachowała Paulina Brzeźna-Bentkowska i samotnie przekroczyła linię mety. Kilka sekund za nią zameldowała się Anna Plichta, najlepsza z orliczek. Trzecia była Monika Brzeźna. W kategorii U23 na podium stanęły także Milena Faryn oraz Monika Żur.

Wyniki - elita

Wyniki - U23

W juniorkach młodszych najlepsza na dystansie 35 kilometrów okazała się Karolina Perekitko (GKS Cartusia Kartuzy). Pokonała ona Wiktorię Pikulik oraz Magdalenę Zielińską (UKS Sokół Kęty).

Wyniki

Najlepszą juniorką w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski została Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik). Wygrała on sprint pod górę z Agnieszką Skalniak (KK Tramwajarz Łódź). Brązowy medal zdobyła jej koleżanka z grupy, Natalia Radzicka.