belka gorna
Czwartek,   26 Stycznia 2017 Zapowiedź przełajowych MŚ w Luksemburgu W najbliższy weekend (28-29 stycznia), reprezentacja Polski wystartuje w przełajowych mistrzostwach świata w Bieles. W tej luksemburskiej miejscowości rywalizować będzie 7 biało-czerwonych.

Jako pierwsi po medale, w sobotę o godz. 11:00, ruszą juniorzy. Wśród nich na starcie staną medaliści mistrzostw Polski ze Sławna, Wojciech Ceniuch i Radosław Rocławski. Dwie godziny później wystartują zawodniczki do lat 23. Polskę reprezentować będą Agnieszka Szpocińska i Patrycja Świerczyńska, które stawały na najwyższych stopniach podium podczas krajowego czempionatu. O godz. 15:00 ścigać się będzie elita kobiet, a o dobry wynik w tym wyścigu powalczy mistrzyni kraju, Magdalena Sadłecka.

Drugiego dnia zmagań polscy kibice śledzić będą mogli poczynania dwóch naszych reprezentantów. Najpierw (godz. 11:00) sygnał do startu usłyszy najlepszy polski orlik, Marceli Bogusławski, a na koniec mistrzostw świata rozegrany zostanie wyścig elity mężczyzn (godz. 15:00), z naszym Markiem Konwą.

W weekend poprzedzający MŚ w Bieles, Polacy mieli okazję zmierzyć się ze światową czołówką w Pucharze Świata, w holenderskim Hoogerheide. Najlepiej spisali się tam Konwa i Bogusławski, którzy w swojej kategorii zajęli odpowiednio 17. i 21. miejsce.

Runda MŚ
Trasa w Bieles jest bardzo urozmaicona i można się spodziewać, że będzie sceną zaciętej rywalizacji. Jest podzielona na trzy części. Pierwsza to płaski odcinek po nawierzchni trawiastej. Druga również pokryta jest trawą, ale jest bardziej techniczna i uwzględnia kilka krótkich podjazdów. Trzecia najprawdopodobniej zamieni się w odcinek błotnisty (szczególnie jeśli będzie padać) i znajdują się na niej sekcje schodów i sztucznych przeszkód, a także strome zjazdy i podjazdy. Będzie to decydujący fragment wyścigu.

Gdzie śledzić?
W Polsce, wyścigi juniorów, kobiet i mężczyzn do lat 23 transmitowane będą na oficjalnym kanale youtube UCI. Zmagania elity kobiet i mężczyzn kibice obejrzą na sport.tvp.pl. Na stronie UCI będzie można natomiast znaleźć listy startowe i wyniki. Dodatkowe informacje oraz zdjęcia będą publikowana na stronie mistrzostw bieles2017.lu i na profilu UCI, na portalu Facebook.

Przełaje wracają do Luksemburga
Luksemburg 4-krotnie gościł mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym, jednak ostatni raz prawie 50 lat temu, w 1968 roku. Dla organizatorów będzie to spore wyzwanie, gdyż nigdy wcześniej nie przeprowadzali imprezy przełajowej. Podpatrywali jednak i uczyli się od organizatorów Pucharów Świata, a w sztabie pracuje kilka osób, które mają spore doświadczenie w tej odmianie kolarstwa.

Gospodarze spodziewają się przyjazdu 25 tysięcy kibiców. Cena 2-dniowego biletu wyniosła 50 euro i w tym wliczona jest bezpłatna komunikacja miejska w całym Luksemburgu.
Źródło:  "pzkol.pl"      
drukuj wyślij
belka dolna
Polski Związek Kolarski

ul. Andrzeja 1; 05-800 Pruszków
tel.: +48 (22) 738-83-80/81, fax: +48 (22) 738-83-90
szkolenie: (22) 738-83-84/88/89; księgowość: (22) 738-83-86
e-mail: biuro@pzkol.pl

design by: Serwis sportowy s24.pl