belka gorna
Niedziela,   31 Stycznia 2016 Przełajowe MŚ: Wyniki 2. dnia Polacy w kategorii elity i U23 ukończyli wyścig o mistrzostwo świata w czwartej i piątej dziesiątce. Ich zmagania zakończyły światowy czempionat w belgijskim Heusden-Zolder.

Mariusz Gil zaczął wyścig w środku stawki. Na błotnistej, technicznej trasie, finiszował na 48. miejscu. Triumfował Wout Van Aert (Belg), który w bezpośrednim pojedynku wyprzedził Larsa Van der Haara (Holandia). Jako trzeci "kreskę" przeciął Kevin Pauwels (Belgia).

Wyniki - mężczyźni U23

W wyścigu orlików wystartowało dwóch Polaków - Bartosz Mikler i mistrz kraju w tej kategorii, Marceli Bogusławski. Drugi z nich bardzo dobrze rozpoczął zmagania i pewnym momencie jechał nawet na 13. pozycji.

Ostatecznie zameldował się jako 32., a 4 "oczka" niżej był Mikler. Wygrał, po nietypowej końcówce, Eli Iserbyt (Belgia). Nietypowej, gdyż przy wjeździe na ostatnią rundę ze zwycięstwa cieszył się Adam Toupalik (Czechy), który pomylił liczbę okrążeń. Ostatecznie wywalczył on srebro. Brąz zawisł na szyi Quintena Hermansa (Belgia).