Sobota,   30 Stycznia 2016 Przełajowe MŚ: Wasiuk 25. w elicie kobiet Olga Wasiuk zajęła 25. miejsce w wyścigu elity kobiet, w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym. Światowy czempionat rozpoczął się dziś, 30 stycznia, w belgijskim Heusden-Zolder.

Mistrzyni Polski i zwyciężczyni wszystkich krajowych imprez w tym sezonie rozpoczęła zmagania z dalszego rzędu. Startowała co prawda kilka razy w ostatnich miesiącach w zawodach UCI, jednak nie miała wystarczającej liczby punktów, by ruszyć z lepszej pozycji.

Podczas wyścig regularnie odrabiała straty i ostatecznie finiszowała jako 25., 3:40 za złotą medalistką, Thalitą De Jong (Holandia). Sięgnęła ona po tytuł po bardzo emocjonującym pojedynku, pokonując Caroline Mani (Francja) i Sanne Cant (Belgia).

Wyniki - elita kobiet

Z odległego rzędu musiała się też przebijać Rita Malinkiewicz, startująca w wyścigu kobiet do lat 23. Po raz pierwszy w historii rozegrano wyścig o tęczową koszulkę w kategorii U23, w której wystąpiły zawodniczki od 17 do 22. roku życia.

Mistrzyni Polski orliczek uplasowała się na 39. miejscu, tracąc do triumfatorki Evie Richards 8:22. Na podium poza Brytyjką stanęły również Nikola Noskova (Czechy) i Maud Kaptheijns (Belgia).

Wyniki - kobiety U23

Tomasz Rzeszutek reprezentował Polskę w wyścigu juniorów. Zaczął w środku stawki, a ukończył na 60. lokacie, 7:38 za zwycięzcą Jensem Dekkerem (Holandia). Srebro i brąz wywalczyli Francuzi, Mickael Crispin i Thomas Bonnet.