Niedziela,   3 Lipca 2016 MŚ MTB: Udany start Podgórskiej ostatniego dnia mistrzostw Ostatniego dnia mistrzostw świata w kolarstwie górskim w czeskim Novym Mescie na Morave, wystartowało trzech biało-czerwonych. Spośród nich najlepiej spisała się Aleksandra Podgórska, która finiszowała w czołowej "15".

W wyścigu pań do lat 23 wzięły udział dwie Polki - poza Aleksandrą Podgórską również Rita Malinkiewicz. Pierwsza z nich pojechała bardzo dobrze, od samego początku pilnując pozycji w połowie drugiej dziesiątki. Druga niestety nie miała tego dnia szczęścia i była zmuszona wycofać się z rywalizacji.

W końcowej części wyścigu Podgórska przeskoczyła kilka miejsc do przodu i zajęła na mecie 13. pozycję. Wygrała Jenny Rissveds (Szwecja) przed Siną Frei i Alessandrą Keller (obie Szwajcaria).

Wyniki - kobiety U23

W ostatnim wyścigu mistrzostw wystartowała elita mężczyzn. Polskę reprezentował Bartłomiej Wawak, jednak rozpoczął on zmagania z dalekiego rzędu i nie był w stanie przebić się do czołówki. Ukończył rywalizację na 52. miejscu.

Na podium nie było niespodzianek. Wygrał Nino Schurter (Szwajcaria), który zameldował się na mecie samotnie, z bezpieczną przewagą nad reprezentantem gospodarzy, Jaroslavem Kuhlavym. Brąz wywalczył Julien Absalon (Francja).