Sobota,   16 Lipca 2016 MP MTB: Tytuły dla Włoszczowskiej i Wawaka Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak zostali w Gielniowie mistrzami Polski w kolarstwie MTB.

Jedna z głównych faworytek igrzysk olimpijski stoczyła zacięty bój z inną olimpijką, Katarzyną Solus-Miśkowicz. Przez większość wyścigu dzieliło ją mniej niż 30 sekund. Ostatecznie tytuł obroniła Włoszczowska, a jej najgroźniejsza rywalka wywalczyła srebro.

Zaciętą walkę o brąz wygrała Monika Żur. Najlepszą orliczką została Aleksandra Podgórska, która w kategorii open uplasowała się na 4.miejscu. Na podium orliczek stanęły także Rita Malinkiewicz i Marlena Droździok.

Wyniki - kobiety open

Wyniki - kobiety U23

Wyścig panów padł łupem Bartłomieja Wawaka, który prowadził samotnie praktycznie od początku zmagań. Z każdym okrążeniem powiększał przewagę i niezagrożony wpadł na metę. Wywalczył tytuł mistrza kraju, a obok niego na "pudle" stanęli Maciej Jeziorski i Wojciech Halejak.

Wyniki - elita mężczyzn

W oddzielnym wyścig wyłoniony został mistrz Polski orlików. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Marceli Bogusławski. Wyprzedził on "srebrnego" Jakuba Zamroźniaka i zdobywcę brązowego krążka, Filipa Heltę.

Wyniki - mężczyźni U23

W Gielniowie ścigali się także zawodnicy z kategorii masters. Triumfowali w nich Michał Górniak (Cyklosport mężczyzn), Adrian Rzeszutko (Masters I), Mirosław Bieniasz (Masters II), Krzysztof Gierczak (Masters III), Krzysztof Zalewski (Masters IV), Monika Otulatowska (Cyklosport kobiet) i Anna Tkocz (Masters kobiet).