belka gorna
Poniedziałek,   28 Kwietnia 2014 Marek Konwa nalepszy w GP Kaczmarek Electric w Olejnicy Marek Konwa (Superior Brentjens MTB Racing Team) wygrał I edycję Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w maratonie. Pokonał w elicie swojego brata Piotra (4F Racing), a trzeci był Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team).

Na starcie stanęła czołówka polskiego maratonu MTB. Trasa składała się z dwóch rund po 25 kilometrów i dojazdu. Nie zabrakło tam kilku sztywniejszych podjazdów oraz sektorów z piaskiem.

Stosunkowo szybko od peletonu oderwał się Marek Konwa, który nie dał się doścignąć do samej mety. Za nim trwała walka o podium między 7 zawodnikami. Wjechali oni na metę w 2 minuty za zwycięzcą, a między nimi była tylko minuta różnicy. Najszybszy z tej grupki na finałowych metrach był Konwa i dzięki temu uplasował się na 2. pozycji. Na podium udało się wskoczyć także Mariuszowi Kowalowi.