Poniedziałek,   20 Kwietnia 2015 I PP w maratonie MTB w Michałowie dla Halejaka i Żur Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) i Monika Żur (4F Scott Racing) triumfowali w I edycji Pucharu Polski w maratonie MTB, rozegranej w Michałowie.

Wyścig elity mężczyzn został zdominowany przez JBG-2 Professional MTB Team. Aż 5 zawodników tej grupy znalazło się w pierwszej "7". Wygrał Wojciech Halejak, który samotnie przekroczył linię mety. Drugi był Mariusz Kozak, który na końcowych metrach wyprzedził trzeciego Krzysztofa Krzywego (Nexus Team).

Zdecydowanie najlepszą zawodniczką była Monika Żur, która pokonała aż o 10 minut swoją koleżankę z grupy 4F Scott Racing Team, Paulę Gorycką. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Magdalena Sadłecka.

Zawody były jedną z dwóch imprez kwalifikacyjnych do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w maratonie MTB.