Sobota,   12 Kwietnia 2014 Góral i Solus-Miśkowicz najlepszymi sprinterami MTB w Białymstoku Borys Góral (Superior Energy Team) oraz Katarzyna Solus-Miśkowicz (Kross Racing Team) wygrali sprinty w I edycji Pucharu Polski w kolarstwie górskim - Rusza Peleton w Białymstoku.

Borys Góral pokonał w finale Patryka Piaseckiego (JBG-2), Piotra Konwę (4F Racing) oraz Bartłomieja Wawaka (JBG-2). Ta ostatnia dwójka była najlepsza w kategorii U23. Najwyżej sklasyfikowanym juniorem był Kamil Małecki (MKS Baszta Bytów).

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Solus-Miśkowicz, a obok niej na podium stanęły Stefania Staszel (Sante-BSA Whistle) i Monika Żur (4F Racing). Czwarta była Marta Turoboś (Integral Collections Sławno). Aż 3 zawodniczki z pierwszej "4" (wszystkie poza Solus-Miśkowicz), to przedstawicielki kategorii U23. Klaudia Ślepowrońska (MTB Silesia Rybnik) była najszybsza z juniorek.

W niedzielę, w białostockim Lesie Pietrasze rozegrany zostanie wyścig w formule cross country, na rundzie o długości 4 kilometrów.