Niedziela,   20 Lipca 2014 Bogusławski mistrzem Polski MTB juniorów Marceli Bogusławski (Integral Collections LKK Luks Sławno) został mistrzem Polski MTB juniorów. Prowadził on praktycznie od pierwszej rundy i później tylko powiększał przewagę.

Zawodnicy rywalizowali na 4,3-kilometrowej rundzie, z rundą dojazdową o połowę krótszą. Silny upał oraz bardzo ciężka, techniczna trasa sprawiły, że walka o tytuł była niezwykle trudna.

Na okrążeniu rozjazdowym na prowadzeniu uformowała się trzyosobowa grupka. Jechali w niej Marceli Bogusławski, Filip Helta (KKW Jama Wałbrzych) i Jakub Zamroźniak (KCP Elzat Regamet Bieniasz Team). Na pierwszej rundzie właściwej oderwał się Bogusławski. Kilkanaście sekund za nim pedałował Zamroźniak. Nieco większą stratę miał Helta.

Na drugim okrążeniu różnice między czołówką się powiększyły i praktycznie pewne było, że dojadą w takiej kolejności na metę.

Marceli Bogusławski nie stracił prowadzenia i zdobył złoty medal mistrzostw Polski MTB juniorów. 53 sekundy stracił Jakub Zamroźniak i wywalczył srebro. Prawie 3 minuty za zwycięzcą zameldował się Filipa Helta, brązowy medalista mistrzostw Polski MTB 2014.