Niedziela,   8 Września 2013 Wyniki Wyścigu Młodości - start wspólny Drugiego dnia Wyścigu Młodości rozegrano wyścig ze startu wspólnego, będący finałem Pucharu Polski. W swoich kategoriach wygrali Szymon Krawczyk (KTK Kalisz), Marta Lach (UKS Sokół Kęty), Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik), Monika Krawczyk (Mayday Team Start Lublin) i Dawid Sałamacha (GK Merida Gliwice).

Jako pierwsze na trasę wyruszyły juniorki młodsze. Ścigały się one na 54-kilometrowej trasie, składającej się z trzech 18-kilometrowych rund, prowadzącej przez Godziesze - Zajączki Bankowe - Takomyśle - Porwity - Saczyn - z metą w Godzieszach Wielkich. Wygrała Marta Lach, która przekroczyła metę samotnie, z 5-sekundową przewagą nad dwójką Weronika Humelt (UKS Koźminianka Kośminek) i Olivija Baleisyte (El-Eko Sport Litwa). Co prawda Litwinka była szybsza, ale później sędziowie przesunęli ją w wynikach na 3. miejsce za nieprawidłowy finisz. Dla Humelt było to drugie podium w ten weekend, gdyż w sobotę była 3. w czasówce.

Wyniki juniorek młodszych

Walka o zwycięstwo w wyścigu juniorów młodszych także rozegrała się między trójką zawodników. Po 90-kilometrach jazdy jako pierwszy w Godzieszach Wielkich zameldował się Szymon Krawczyk, który w bezpośrednim pojedynku pokonał Adriana Waleckiego (TKK Pacific Toruń). 3 sekundy za nimi przyjechał Szymon Korcz (UKS Jedynka Limaro Kórnik), który powtórzył swój wynik z sobotniej jazdy na czas.

Wyniki juniorów młodszych

Monika Krawczyk wygrała wyścig elity kobiet (90 km). Popisała się ona najlepszym sprintem z 16-osobowej grupki. Wyprzedziła ona Karolinę Garczyńską (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) oraz Natalię Rutkowską (GK Żyrardów). 5. miejsce zajęła najlepsza z juniorek Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik). W tej kategorii kolejne miejsca zajęły Anna Kosmecka (KS Romet Renex Bydgoszcz) i Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek).

Wyniki elity kobiet i juniorek młodszych

126-kilometrowy wyścig juniorów padł łupem Dawida Sałamachy. Wyprzedził on Tobiasza Pawlaka (KTK Kalisz), który był także drugi dzień wcześniej w czasówce oraz swojego kolegę z gliwickiej ekipy, Adama Trudzińskiego. Tych trzech kolarzy wpadły na metę razem.