Sobota,   7 Września 2013 Wyniki Wyścigu Młodości - jazda na czas W Godzieszach Wielkich odbyła się jazda na czas w ramach Wyścigu Młodości, który jest także finałową edycją Pucharu Polski. Na trasie rywalizowali juniorzy i juniorki młodsze, juniorzy, juniorki oraz elita kobiet.

Martyna Klekot (BDC Kolejarz Jura Częstochowa) wygrała rywalizację elity pań. Dystans 15 kilometrów pokonała ona w 20 minut i 17 sekund. Był to czas o 12 sekund lepszy od wyniku Moniki Brzeźnej (TKK Pacific Toruń). Trzecie miejsce zajęła Karolina Garczyńska (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów). Na tym samym dystansie rywalizowały także juniorki. W tej kategorii wygrała Litwinka, Rasa Pocyte (Sietyno SM Vilnius) przed Natalią Radzicką (UKS Jedynka Limaro Kórnik) i Anną Kosmecką (KS Romet Renex Bydgoszcz).

Wyniki elity kobiet i juniorek

Czasówkę juniorek młodszych (10 km) zdominowały zawodniczki MKS Emdek Bydgoszcz. Triumfowała Zuzanna Skubaja, a druga była Marta Zięba. Trzecie miejsce, z zaledwie 2-sekundową stratą do drugiego miejsca, wywalczyła Weronika Humelt (UKS Koźminianka Koźminek).

Wyniki juniorek młodszych

Borys Korczyński (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) nie dał szans swoim rywalom i na 20-kilometrowej trasie "wykręcił" czas lepszy o prawie 30 sekund od kolejnego Tobiasza Pawlaka (KTK Kalisz) oraz trzeciego Mikołaja Gutka (Mayday Team Start Lublin).

Wyniki juniorów

Bardzo zacięty był wyścig juniorów młodszych (10km), gdyż między pierwszym a piątym kolarzem było tylko 12 sekund różnicy. Wygrał Damian Sławek (LKS Pom Strzelce Krajeńskie), pokonując Szymona Sajnoka (GKS Cartusia Kartuzy) i Szymona Korcza (UKS Jedynka Limaro Kórnik).