Sobota,   10 Sierpnia 2013 Wyniki MŚ juniorów na torze - Glasgow: Dzień 4 Łucja Pietrzak w omnium, Nikol Płosaj w wyścigu punktowy oraz Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk i Jakub Stecko w sprincie indywidualnym startowali czwartego dnia mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym.

W eliminacjach sprintu tylko Patrykowi Rajkowskiemu udało się przejść przez eliminacje (wyścig ze startu lotnego), w których zajął 22. miejsce. Do kolejnej fazy awansowało 24 najlepszych zawodników, a Rudyk i Stecko byli odpowiednio na 25. i 26 pozycji. W 1/16 Rajkowski rywalizował z Rosjaninem Sergiejem Gorlowem i musiał uznać wyższość swojego rywala.

Wyniki eliminacji

Wyniki 1/16

Pierwszego dnia zmagań w omnium kobiet, rozegrano wyścig ze startu lotnego, wyścig punktowy i wyścig australijski. Łucja Pietrzak, mistrzyni Europy w tej konkurencji, zajęła w nich odpowiednio 8., 5. i 8. miejsce. Aktualnie plasuje się w klasyfikacji generalnej omnium na 8. pozycji.

Wyniki wyścigu ze startu lotnego

Wyniki wyścigu punktowego

Wyniki wyścigu australijskiego

Klasyfikacja po 3 wyścigach

W wyścigu punktowym Nikol Płosaj zajęła z 3 punktami, 10. miejsce. Wygrała Włoszka, Arianna Fidanza, przed Austriaczką Elissą Wundersitz i Brytyjką Hayley Jones.