belka gorna
Piątek,   16 Sierpnia 2013 Wyniki 2. etapu Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego Katarzyna Socha, Ewelina Szybiak i Mikołaj Sójka triumfowali na drugim etapie, jeździe indywidualnej na czas w Szczawnie Zdrój, w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim.

Wszystkie kategorie ścigały się na tej samej trasie, liczącej 3,6 kilometra. Wśród juniorek młodszych, najlepszy czas wykręciła Katarzyna Socha (LKS Azalia Brzóza Królewska), która drugą, Justynę Kaczkowską (GK Zagłębie Sosnowiec) pokonała o 7 sekund. Trzecie miejsce zajęła Kinga Balińska (Huragan Żagań). Socha objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej i ma 13 sekund przewagi nad kolejnymi zawodniczkami, Darią Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Justyną Kaczkowską.

Wyniki wyścigu

Wyścig elity kobiet, był niezwykle pasjonujący, gdyż między pierwszą, a trzecią zawodniczką były zaledwie 13 setnych sekundy różnicy! Ostatecznie, zwyciężczynią została Ewelina Szybiak (CWKS Resovia Rzeszów), a kolejne miejsca przypadły zwyciężczyni 1. etapu, Paulinie Brzeźnej-Bentkowskiej (TKK Pacific Toruń) oraz Eugenii Bujak (Kadra Torowa PZKol). Cała trójka jest także na prowadzeniu w generalce - Brzeźna-Bentkowska, przed Szybiak i Bujak.

Zacięty był także wyścig juniorów młodszych. Pierwszy Mikołaj Sójka (KTK Kalisz) miał tylko o 1,6 sekundy lepszy czas od lidera, Damiana Sławka (LKS POM Strzelce Krajeńskie). Trzecią lokatę wywalczył Amerykanin, Christopher Blevins (Garmin-Sharp Development Team). Damian Sławek utrzymał prowadzenie w wyścigu i nad Sójką oraz Blevinsem ma odpowiednio 5 i 8 sekund przewagi.

Źródło:  "pzkol.pl"