Piątek,   22 Sierpnia 2014 8. miejsce Polaków w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nankin Polscy juniorzy zajęli 8., a juniorki 26.miejsce w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich rozgrywanych w chińskim Nankin.

Kolarska rywalizacja była dosyć nietypowa. Każda reprezentacja mogła wystawić dwóch zawodników i dwie zawodniczki, którzy rywalizowali w różnych konkurencjach kolarskich – eliminator MTB, jazda na czas na szosie, zawody BMX, wyścig MTB XCO oraz szosowy wyścig ze startu wspólnego.

Polskę reprezentowali Szymon Sajnok, Damian Sławek, Agata Drozdek i Natalia Nowotarska. Bardzo dobrze spisał się Sajnok, który był 3. w eliminatorach MTB, 2. w jeździe indywidualnej i 5. w wyścigu ze startu wspólnego. Najlepszy wynik polskich juniorek, to 10. lokata Natalii Nowotarskiej w eliminatorach MTB.

Juniorzy ostatecznie zostali sklasyfikowani na 8. pozycji. Złoto zdobyła Kolumbia, srebro Dania, a brąz Holandia. Panie zajęły 26.miejsce, a na podium stanęły Włoszki, Czeszki i Dunki.

W niedzielę odbędzie się sztafeta mieszana i będzie to jeszcze jedna okazja, by wyjechać z Chin z medalem.