Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: Sajnok wygrywa PŚ w omnium!

Po raz drugi w torowym sezonie 2016/2017 Szymon Sajnok wygrał omnium w Pucharze Świata!

Swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo 19-letni zawodnik odniósł w listopadzie 2016 roku w holenderskim Apeldoorn. Teraz w Los Angeles stanął przed kolejną szansą.

Zaczął spokojnie, od 10.miejsca w w scratchu, ale później Polak jechał już koncertowo. Wygrał wyścig tempo i eliminacyjny i awansował na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W wyścigu punktowym dorzucił do swojego dorobku 19 punktów i mógł cieszyć się z kolejnego triumfu.

Zgromadził 121 "oczek" pokonując Campbell Stewarta (Nowa Zelandia) i Sanghoona Parka (Korea Południowa) o 6 punktów. Zapewnił sobie w ten sposób zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata.

Wyniki - klasyfikacja końcowa

Wyniki - klasyfikacja końcowa Pucharu Świata

Z bardzo dobrej strony, jeszcze w piątkowej sesji, pokazali się polscy sprinterzy. Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki uzyskali w kwalifikacjach czas 44.275 i wyprzedzili ich tylko Nowozelandczycy i Niemcy. W niedzielę zmierzą się w 1. rundzie z Japonią.

Wyniki - eliminacje

W piątek rywalizację w wyścigu drużynowym na dochodzenie rozpoczęły Justyna Kaczkowska, Nikol Płosaj, Łucja Pietrzak i Natalia Rutkowska. Ich czas 4:35.103 dał im 6. lokatę w eliminacjach. W 1. rundzie ścigały się z Rosjankami i pojechały podobnie - 4:35.132, minimalnie pokonując rywalki. W ostatecznym zestawieniu uplasowały się na 6.pozycji i zakończyły Puchar Świata na bardzo dobrym, 3. miejscu.

Wyniki - eliminacje

Wyniki - 1. runda

Wyniki - końcowa klasyfikacja

Wyniki - końcowa klasyfikacja PŚ

8. miejsce w sprincie indywidualnym wywalczył Kamil Kuczyński, który przystąpił do zmagań jako lider Pucharu Świata. Reprezentował on Polskę razem z Rafałem Sarneckim i w kwalifikacjach uzyskali oni odpowiednio 16. i 25. czas.

Sarnecki, którego przygotowania do wyścigu zakłóciła kontuzja, odpadł w 1/16, przegrywając z Litwinem, Vasilijusem Lendelem. Kuczyński natomiast wygrał na tym etapie z Lei Zhangiem (Chiny), w 1/8 był szybszy od Shane'a Perkinsa i odpadł dopiero w ćwierćfinale. Musiał w nim uznać wyższość Maxa Niderlaga (Niemcy).

W Los Angeles wygrał Denis Dmitriev, a Andrii Vynokurov wyprzedził w Pucharze Świata Kuczyńskiego i został ostatecznym triumfatorem cyklu. Polak zakończył PŚ na znakomitej, 2. pozycji.

Wyniki - 1/16

Wyniki - 1/16

Wyniki - 1/8

Wyniki - 1/4

Wyniki - końcowa klasyfikacja

Wyniki - końcowa klasyfikacja PŚ

W sobotę na starcie scratchu stanął Adrian Tekliński. Zajął on na mecie 9. miejsce, a wygrał Yauheni Karaliok. Polacy zostali sklasyfikowani w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata poza czołową "15".

Wyniki - scratchŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl