Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: Maksel wygrywa Puchar Świata na 1km!

Krzysztof Maksel wygrał Puchar Świata w kolumbijskim Cali w wyścigu na 1 kilometr.

Maksel, który w przeszłości dwukrotnie był czwarty w tej konkurencji w mistrzostwach świata, zdecydowanie wygrał eliminacje z czasem 1:00.335. W finale pojechał nieco wolniej, ale wciąż wystarczająco szybko, by zapewnić sobie zwycięstwo. 1:00.814 dało mu wygraną, pokonując o ok. 0,2s Niemca Maximiliana Dornbacha.

Wyniki - eliminacje

Wyniki - końcowa klasyfikacja

Aż tak udanego dnia nie mieli inni polscy sprinterzy. Kamil Kuczyński był 5., a Mateusz Rudyk 15. w eliminacjach sprintu indywidualnego. Pierwszy z nich odpadł jednak w 1/8 (wygrywając z Charlie Conordem i przegrywając z Andrii Vynokurovem), a drugi w 1/4 (wygrywając z Eoin Mullenem, Pavelem Kelemenem i przegrywając z Sebastien Vigierem). Zostali sklasyfikowani odpowiednio na 9. i 8. miejscu. Wygrał Denis Dmitriev (Rosja)

Wyniki - eliminacje

Wyniki - 1/16

Wyniki - 1/8

Wyniki - 1/4

Wyniki - końcowa klasyfikacja

Edyta Jasińska, Nikol Płosaj, Justyna Kaczkowska i Natalia Rutkowska wystąpiły w 1. rundzie wyścigu drużynowego, ale nie dały radom Brytyjkom (z czasem 4:31.543) i zajęły w końcowym zestawieniu 7.miejsce.

Wyniki - końcowa klasyfikacja

Wyniki - końcowa klasyfikacja

Ostatniego dnia zmagań do rywalizacji stanęli Alan Banaszek i Daniel Staniszewski w madisonie oraz Edyta Jasińska w wyścigu punktowym. Zajęli oni odpowiednio 9. i 20. lokatę.

Wyniki - madison

Wyniki - wyścig punktowyŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl