Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: 2. miejsce sprinterów w Pucharze Świata

Drużyna sprinterów zajęła 2. miejsce w trzeciej serii torowego Pucharu Polski. Rozgrywane są one w kolumbijskim Cali i potrwają do niedzieli.

Już pierwszy przejazd Polaków pokazał, że będą walczyć o zwycięstwo. Trójka - Krzysztof Maksel, Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk - wykręciła w eliminacjach najlepszy czas - 43.678. W 1. rundzie biało-czerwoni zmierzyli się z Chińczykami i na tym etapie rywalizacji pojechali jeszcze szybciej. 43.451 dało im pewny awans do głównego finału. W nim Maksela zastąpił Michał Lewandowski.

Tym razem Polacy nie zdołali pokonać rywali (czas 45.058) i zakończyli zmagania na drugim miejscu.

Wyniki - eliminacje

Wyniki - 1.runda

Wyniki - finał

Z dobrej strony pokazał się także Wojciech Pszczolarski. Zajął on 6. miejsce w wyścigu punktowym. Zakończył zmagania z 5 "oczkami", zdobytymi w pierwszej połowie rywalizacji. Wygrał Mark Downey (Irlandia).

Wyniki - finał

Przez eliminacje nie zdołała się przedzeć młoda reprezentacja w wyścigu drużynowym. Alan Banaszek, Daniel Staniszewski, Szymon Sajnok i Adrian Tekliński zajęli 9. miejsce z czasem 4:04.794, a do kolejnej rundy awansowało 8 najszybszych zespołów.

Wyniki - eliminacje

W piątek, w Pucharze Świata ścigała się także Łucja Pietrzak, która rywalizowała w omnium. W scratchu, wyścigu tempo i wyścigu eliminacyjnym plasowała się kolejno na 15. ,17., 14. miejscu. Niestety nie ukończyła ostatniej konkurencji, wyścigu punktowego i nie została sklasyfikowana.

Wyniki - końcowa klasyfikacjaŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl