Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo przełajowe: Przełajowe MŚ: Konwa i Bogusławski w czołowej ''30''

Marek Konwa i Marceli Bogusławski uplasowali się w pierwszej "30" w wyścigach swoich kategorii o mistrzostwo świata w kolarstwie przełajowym.

Drugiego dnia światowego czempionatu w luksemburskim Bieles, warunki na trasie byłe inne niż dzień wcześniej. Nawierzchnia nie była już aż tak zmrożona, ale wciąż pozostawała śliska, z uwagi na dużą ilość błota.

Marceli Bogusławski, pierwszy z dwóch ścigających się tego dnia Polaków, został na starcie ustawiony mniej więcej w środku stawki. Zmagania również zakończył na podobnej pozycji, zajmując 26. miejsce.

Zdecydowane zwycięstwo odniósł Holender Joris Nieuwenhuis. O 1:23 pokonał on Hiszpana Felipe Orts Looret. Brązowy medal wywalczył kolejny z reprezentantów "kraju tulipanów", Sieben Wouters.

Wyniki - mężczyźni U23

Na zakończenie mistrzostw odbył się wyścig elity mężczyzn, z Markiem Konwą. Przez długi czas wyścig układał się pod dyktando Holendra, Mathieu van der Poela, ale później dołączył do niego Wout van Aert (Belgia). Na 6. okrążeniu pierwszy z nich złapał gumę i musiał długi dystans do boksu pokonywać biegiem. Belg wyszedł na prowadzenie, nie oddał go do samej mety. Van der Poel musiał zadowolić się srebrem, a na podium stanął także Kevin Pauwels (Belgia).

Mistrz Polski, Marek Konwa, przyjechał na dobrym, 25. miejscu. Łącznie wyścig ukończyło 60 kolarzy.

Wyniki - elita mężczyznŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl