Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: Torowe ME: Staniszewski bliski medalu

Przedostatniego dnia torowych mistrzostw Europy nie udało się poprawić dorobku medalowego, ale bardzo bliski był tego Daniel Staniszewski w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

19-letni zawodnik zajął w kwalifikacjach tej konkurencji 4. miejsce. Zanotował on czas 4:20.585 i awansował do finału B. O brązowy medal mistrzostw Europy rywalizował z Boomem Beukeboomem (Holandia). W tym pojedynku Polak pojechał nieco wolniej, musiał uznać wyższość rywala i uplasował się ostatecznie na 4. pozycji.

Na 8. miejscu sklasyfikowany został drugi z Polaków, Szymon Sajnok.

Wyniki - wyścig indywidualny na dochodzenie mężczyzn - kwalifikacje

Wyniki - wyścig indywidualny na dochodzenie mężczyzn - finał

Wojciech Pszczolarski wystartował w wyścigu punktowym jako obrońca tytułu i bardzo liczył na powtórzenie medalowego rezultatu. Rozpoczął dobrze, od punktowania na pierwszych dwóch okrążeniach. Był także w grupie, która zdublowała peleton. Powiększał swój dorobek jeszcze w trzech innych sprintach i zakończył zmagania z 31 punktami. Dało mu to 7. miejsce w końcowym zestawieniu.

Wyniki - wyścig punktowy mężczyzn - finał

Sporego pecha miała Daria Pikulik w omnium. W pierwszej konkurencji, scratchu zaliczyła ona kraksę na końcowych okrążeniach, zahaczając przednim kołem o tylne zawodniczki jadącej przed nią. Na szczęście nic poważnego się jej nie stało, ale upadek był na tyle bolesny, że wycofała się z dalszej rywalizacji.

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl