Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: Torowe ME: Zaczynamy mistrzostwa od srebra Teklińskiego

Od srebrnego medalu Adriana Teklińskiego w scratchu, rozpoczęli Polacy torowe mistrzostwa Europy w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines.

Adrian Tekliński przystąpił do scratchu jako brązowy medalista w tej konkurencji z ubiegłorocznych mistrzostw. Tym razem pojechał jeszcze lepiej i jeszcze uważniej. Zaatakował razem Gaerem Suterem ze Szwajcarii i w dwójkę zdołali nadrobić okrążenie nad peletonem. Na kresce szybszy okazał się Suter, ale Polak mógł się cieszyć ze srebra. Trzecie miejsce zajął Wim Stroetinga (Holandia).

Wyniki - scratch mężczyzn

Występ Adriana Teklińskiego nie był jedynym udanym startem tego dnia dla Polski. Znakomicie spisała się też polska drużyna kobiet w wyścigu na dochodzenie. Należała ona do jednej z najmłodszych w stawce, choć kilka z naszych zawodniczek ma już doświadczenie w mistrzowskich imprezach elity. Justyna Kaczkowska i Daria Pikulik reprezentowały Polskę podczas igrzysk w Rio de Janeiro oraz w mistrzostwach świata w Londynie. Razem z nimi do rywalizacji we Francji przystąpiły też Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj.

Pomimo młodego składu Polki pojechały bardzo szybko. Z czasem 4:28:432, tylko o sekundę gorszym od rekordu Polski, zajęły w eliminacjach 2. miejsce. W jutrzejszej 1. rundzie spotkają się z Wielką Brytanią. Jeśli wygrają awansują do finału A i powalczą o złoto. W przypadku porażki liczyć będzie się osiągnięty czas, który zadecyduje o tym kto trafi do finału B (najszybsze dwie drużyny z 1. rundy, poza tymi, które awansowały do finału A).

Wyniki - wyścig drużynowy kobiet - kwalifikacje

Świetnie zaprezentowała się też męska drużyna w wyścigu na dochodzenie, równie młoda co kobieca. Powoli przygotowuje się ona do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku i swój pierwszy test zdała celująco. Na starcie stanęło dwóch pierwszorocznych orlików - Daniel Staniszewski i Szymon Sajnok - junior - Dawid Czubak oraz Adrian Tekliński, który jak się później okazało świetnie się tym wyścigiem rozgrzał. Wykręcili oni bardzo dobry czas - 4:05.161 - poprawiając rekord Polski z 2009 roku o ponad 2 sekundy. Dało im to 8. miejsce i awans do 1. rundy. W niej zmierzą się z Holendrami.

Wyniki - wyścig drużynowy mężczyzn - kwalifikacje

W drugiej konkurencji indywidualnej, w której tego dnia startował reprezentant Polski, w wyścigu eliminacyjnym kobiet, wystąpiła Katarzyna Pawłowska. 5-krotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzyni w wyścigu punktowym z zeszłego roku nie zdołała powiększyć swojego dorobku, ale zajęła wysokie, 6. miejsce.

Wyniki - wyścig eliminacyjny kobietŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl