Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo szosowe: Zapowiedź Memoriału im. Stanisława Szozdy, finału MP Kryterium

Memoriał im. Stanisława Szozdy rozegrany zostanie 25 września w Prudniku. Będzie to finałowa seria Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

W Memoriale uczestniczyć będą zawodnicy i zawodniczki z wszystkich kategorii wiekowych. Ścigać się oni będą na 1600-metrowej rundzie po ulicach miasta, ze startem i metą na rynku. Najwięcej okrążeń - 30 (48km) - pokona elita mężczyzn.

Obszerne relacje telewizyjne z Memoriału zostaną wyemitowane na antenie TVP Wrocław w poniedziałek, 26 września o 20:45, a we wtorek 27 września o 22:30 w TVP Sport.

Szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie

Tego samego dnia rozegrane zostaną w Prudniku również Mistrzostwa Śląska Szkółek Kolarskich w Kryterium Ulicznym. W zmaganiach wezmą udział uczniowie klas IV-VI z województw opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Regulamin wyścigu

Regulamin MŚ Szkółek Kolarskich

Przed finałowym wyścigiem walka o tytuł Mistrza Polski w Kryterium Ulicznym jest otwarta, choć kilku wyraźnych liderów nie brakuje. Dużą przewagę w elicie mężczyzn ma Dominik Oborski (Domin Sport), który łącznie zdobył 146 punktów. Drugi Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) traci do niego 47 "oczek", ale teoretycznie wciąż ma szansę na wygraną, gdyż w Prudniku do zgarnięcia są 83 punkty (30 okrążeń - ostatnie punktowane 10,6,4,2, co piąte - 5,3,2,1, pozostałe - 2,1). 75 punktów mają dwaj kolarze - Kamil Zieliński (Domin Sport) i Damian Sławek (GKS Cartusia Kartuzy), więc ich szanse na wygraną są zdecydowanie mniejsze.

Damian Sławek jest jednak głównym kandydatem do triumfu w klasyfikacji U23. Wyprzedza Patryka Stosza (CCC Sprandi Polkowice) o 21, a Adriana Kucharka o 35 punktów.

Rywalizacja o mistrzostwo w kategorii junior powinna rozegrać się pomiędzy dwójką - Paweł Szóstka (KS Deichmann Abus Mat Sobótka) i Dawid Migas (LMGKK Ziemia Brzeska). Dzieli ich tylko 10 punktów, a kolejni rywale tracą ponad 25. W Memoriale im. Stanisława Szozdy juniorzy maksymalnie mogą zdobyć 44 punkty (15 okrążeń).

Tyle samo jest do wygrania w wyścigu elity kobiet. W związku z tym w grze są trzy zawodniczki, liderka Martyna Klekot (TKK Pacific Nestle Toruń Fitness, 135pkt), Łucja Pietrzak (MAT Atom Sobótka, 130pkt) i Anna Harkowska (Giant OKS Warmia i Mazury, 109pkt). Pietrzak prowadzi w zestawieniu zawodniczek do 23 lat i w teorii wyprzedzić ją może tylko jej koleżanka z zespołu, Marta Lach (86pkt).

Sytuacja w zestawieniu juniorek jest bardzo czytelna, gdyż w przeciwieństwie do pozostałych kategorii, do klasyfikacji generalnej punktują one tylko "na kresce", nie na poszczególnych okrążeniach. Prowadzi Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Toruń Fitness), która ma ogromne szanse na zdobycie trzeciego tytułu mistrzyni Polski na szosie - po wygranej w Świdnicy i w GSMP w Wysowej Zdrój. Ma ona 8 punktów zapasu nad Aurelą Nerlo (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), a maksymalnie można na mecie zdobyć 10 punktów (kolejne zawodniczki punktują 7,5,4,3,2,1). Trzecia Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy) traci już sporo (do liderki 40pkt) i będzie rywalizować z Wiktorią Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) o miejsce na podium.

Pełna klasyfikacji Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym znajduje się pod linkiem KlasyfikacjaŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl