Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo szosowe: Dookoła Mazowsza: Maninnen z wygraną etapową i prowadzeniem w generalce

Matti Manninen (Blitz Merida) zwyciężył na 2. etapie Wyścigu dookoła Mazowsza i został nowym liderem 4-dniowych zmagań.

Tego dnia kolarze mieli do pokonania 168 kilometrów wokół Kozienic. Podobnie jak poprzednie odcinki, także i ten miał płaski profil i rozgrywany był na rundzie.

Decydująca, jak się później okazało, ucieczka uformowała się dosyć wcześnie, choć po wielu próbach i bardzo szybkim tempie. W odjeździe jechało ponad 20 kolarzy, a wśród nich m.in. najlepsi w prologu Adrian Banaszek i Kamil Gradek (Verva ActiveJet), szybki Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji), a także plasujący się w czołowej "10" generalki Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Grupka wypracowała ponad 3-minutową przewagę. Peleton starał się dojść uciekinierów i zbliżył się do nich na ok. minutę, ale ostatecznie musiał uznać wyższość atakujących.

W końcówce na atak z czołówki zdecydowała się trójka Matti Manninen (Bliz Merida), Patrick Van der Duim (Cyclingteam Jo Piels) i Tomas Buchacek (Whirpool Author). Zdołali oni utrzymać niewielką przewagę do samej mety, a na finiszowych metrach najwięcej sił w nogach miał Manninen. Fin wyprzedził Van der Duima oraz Buchacka i objął prowadzenie w wyścigu.

Jutro ostatni etap zmagań. Zostanie on rozegrany na rundzie wokół Nowego Dworu Mazowieckiego.

Wyniki 2. etapu

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl