Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo szosowe: Maciejuk wygrywa Wyścig Kolarski ''Niemen''

Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Pułąwy) wygrał etapowy XXIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Niemen" w kategorii junior.

Ostatniego dnia rywalizacji kolarze walczyli w Kryterium ulicznym - Memoriale Jerzego Kłoszewskiego. Rozegrane zostało ono w Białymstoku i liczyło 55 kilometrów.

Najwięcej punktów na poszczególnych okrążeniach zdobyli Krzysztof Kucio (Ks Pogoń Mostostal Puławy) i Siarhei Shauchenka (MGCOR Mińsk) - 18pkt. Zgodnie z regulaminem zwycięstwo zostało przyznane Polakowi, a Białorusin został sklasyfikowany na 2. pozycji. Trzecie miejsce, z 17 "oczkami", zajął Jakub Murias (SMS Świdnica).

Jako pierwszy na "kresce" zameldował się Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy), który w końcówce przeprowadził akcję ze swoim kolegą z ekipy, zwycięzcą kryterium, Kucio. Peleton przyjechał 10 sekund po nich. W nim zawody ukończył kolejny z przedstawicieli KS Pogoń Mostostal Puławy, lider Filip Maciejuk. Zapewnił sobie w ten sposób końcowe zwycięstwo w generalce. Na podium stanęli również Ivan Shakalets (RGUOR Belarus) i Shauchenka.

Wyniki - 5. etapŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl