Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: Torowe MŚ juniorów: Obaj sprinterzy w 1/4

Przedostatniego dnia mistrzostw świata w kolarstwie torowym juniorów bardzo dobrze spisali się polscy sprinterzy, Mariusz Miłek i Daniel Rochna.

W kwalifikacjach zajęli oni 4. i 5. miejsce, bez problemu przechodząc do 1/16. Obaj wygrali swoje pojedynki, odpowiednio z Tomoya Hattą i Kirillem Ruderem. Na kolejnym etapie rywalizacji swój bieg wygrał Miłek, a Rochna musiał walczyć o przepustkę do ćwierćfinału w repasażach. Walka ta zakończyła się sukcesem i obaj kontynuować będą rywalizację w niedzielę.

Wyniki - sprint juniorów - eliminacje

Wyniki - sprint juniorów - 1/16

Wyniki - sprint juniorów - 1/8

Wyniki - sprint juniorów - repasaże

Dawid Czubak zakończył ściganie w omnium, jednak nie był to finał jakiego oczekiwał. Po zajęciu 6. miejsca w wyścigu na 1 kilometr oraz w rundzie ze startu lotnego, nie ukończył wyścigu punktowego i nie został sklasyfikowany w końcowej klasyfikacji.

Wyniki - omnium juniorów - 1km

Wyniki - omnium juniorów - runda ze startu lotnego

Wyniki - omnium juniorów - wyścig punktowy i klasyfikacja końcowa

Sześciobój juniorek rozpoczęła w sobotę Wiktoria Pikulik. W scratchu, wyścigu indywidualnym i eliminacyjnym zajęła ona kolejno 9., 12. i 10. lokatę i w ogólnym zestawieniu jest 10.

Wyniki - omnium juniorów - eliminacje

Wyniki - omnium juniorów - scratch

Wyniki - omnium juniorów - wyścig indywidualny

Wyniki - omnium juniorów - wyścig eliminacyjny

Wyniki - omnium juniorów - klasyfikacja po 3 konkurencjach

Mistrz świata w wyścigu punktowym, Szymon Krawczyk wystartował w kolejnej konkurencji, wyścigu indywidualnym na dochodzenie. W kwalifikacjach "wykręcił" 13. czas i tę pozycję zajął w końcowym rozrachunku.

Wyniki - omnium juniorów - eliminacjeŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl