Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo torowe: Torowe MME: Kolejne trzy medale, złoto Krawczyka i Rzeźnickiego

Jedenasty, dwunasty i trzynasty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy zdobyli czwartego dnia imprezy Polacy. Szymon Krawczyk i Michał Rzeźnicki stanęli na najwyższym stopniu podium, a z kolejnym srebrem z Montichiari wyjedzie Mateusz Miłek.

Michał Rzeźnicki założył niebieską koszulkę mistrza Europy po scratchu orlików. Był on najszybszy z 7-osobowej grupki, która nadrobiła jedno okrążenie nad rywalami. Na finiszowych metrach pokonał on Marka Stewarta (Wielka Brytania) i Nico Selenatiego (Szwajcaria).

Wyniki - scratch - mężczyźni U23

Na najwyższym stopniu podium stanął również Szymon Krawczyk, wygrywając omnium juniorów. Po znakomitym pierwszym dniu zmagań utrzymał on wysoką dyspozycję, zajmując 3. miejsce w biegu na 1km, 2. w rundzie ze startu lotnego na 250m oraz kontrolując sytuację w wyścigu punktowym. Krawczyk zakończył zmagania z 203 punktami, w końcowym rozrachunku pokonując srebrnego medalistę, Ethana Haytera (Wielka Brytnia) o 11 "oczek".

Wyniki - omnium - 1km - junior

Wyniki - omnium 250m ze startu lotnego - junior

Wyniki wyścigu punktowego i Klasyfikacja końcowa - junior

Mateusz Miłek, który podobnie jak Krawczyk rozpoczął drogę po medal w czwartek, został wicemistrzem Europy w sprincie juniorów. Podczas piątkowych zmagań rozegrane zostały półfinały oraz finał. W 1/2, w obu biegach, pokonał on Ayrtona De Pauwa (Belgia). W finale zmierzył się z Martinem Cechmanem (Czechy) i dopiero on znalazł sposób na Polaka. Miłek przegrał pojedynek sprinterski dwukrotnie i wywalczył w ten sposób swoje drugie srebro w tych mistrzostwach, po sprincie drużynowym.

Wyniki - sprint indywidualny - junior - 1/2

Wyniki - sprint indywidualny - junior - finał A

Tuż za podium, scratch zawodniczek do lat 23, ukończyła Łucja Pietrzak. Zajęła ona 4.miejsce po sprincie z grupy, przegrywając z Rachele Barbieri (włochy), Soline Lamboley (Francja) i Dannielle Khan (Wielka Brytania).

Wyniki - scratch - kobiety U23

Świetnie ściganie w sprincie mężczyzn do lat 23 rozpoczął Mateusz Rudyk, wygrywając kwalifikacje z czasem 9,92. Drugi z Polaków, Patryk Rajkowski był 14. W 1/16 Rudyk poradził sobie z Białorusinem Uladzislau'em Novikiem, a Rajkowski przegrał z Melvinem Landerneau (Francja).

Zwycięzca eliminacji przeszedł przez kolejne szczeble drabinki - 1/8, Wyniki - sprint indywidualny - junior - kwalifikacje

Wyniki - sprint indywidualny - junior - 1/16

Wyniki - sprint indywidualny - junior - 1/8

Wiktoria Pikulik i Szymon Sajnok reprezentują Polskę w omnium, odpowiednio w kategorii juniorka i orlik. Pikulik nie ukończyła scratchu, była 7. w wyścigu indywidualnym i 7. w wyścigu eliminacyjnym. Po pierwszym dniu zmagań plasuje się ona na 9.pozycji. Natomiast Sajnok uplasował się kolejno na 9., 7. i 7. miejscu i w generalce jest 8.

Wyniki - omnium - scratch - juniorka

Wyniki- omnium wyścig indywidualny - juniorka

Wyniki - omnium wyścig eliminacyjny - juniora

Klasyfikacja generalna po 3 konkurencjach - juniora

Wyniki - omnium - scratch - mężczyźni U23

Wyniki- omnium wyścig indywidualny - mężczyźni U23

Wyniki - omnium wyścig eliminacyjny - mężczyźni U23

Klasyfikacja generalna po 3 konkurencjach - mężczyźni U23Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl