Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo górskie: Rekonesans kadry młodzieżowej na trasie MŚ MTB

Od niedzieli, zawodnicy Młodzieżowej Kadry Narodowej MTB przebywają w Novym Mescie na Morave. Celem jest rekonesans trasy zbliżających się Mistrzostw Świata. Na konsultacje trener kadry powołał sześciu zawodników, wyselekcjonowanych na podstawie obserwacji dotychczasowych startów. Podczas konsultacji, kadrowicze zapoznają się z nieco zmodyfikowaną rundą mistrzostw.

- Skupiamy się na dobrym, pamięciowym zapoznaniu szybkich, krętych fragmentów- zwłaszcza zjazdów. Szukamy optymalnej linii pokonywania trasy oraz ekonomiki i optymalizacji wydatku energetycznego zawodników – mówi trener młodzieżowej kadry U23, Sebastian Żabiński. - Mamy znakomite możliwości sprawdzenia sprzętu, zwłaszcza pod względem doboru ogumienia i przełożeń napędu. Pogoda nam sprzyja i wierzę, że w pełni wykorzystamy możliwości jakie otrzymaliśmy aby optymalnie przygotować się do najważniejszego startu w tym sezonie.

Skład reprezentacji U23 jest już praktycznie znany, choć ostateczne decyzje zapadną tuż po najbliższym Pucharze Polski. Pewne startu w MŚ zdają się być Aleksandra Podgórska i Rita Malinkiewicz, które wypełniły kryteria kwalifikacji PZKol. Reszta zawodników zostanie powołana na wniosek trenera kadry. Pod znakiem zapytania stoi występ Gabrieli Wojtyły, która doznała poważnego urazu ręki.

Wśród Panów, największe szanse na wyjazd do Czech mają Marceli Bogusławski, Filip Helta i Jakub Zamroźniak. Ten ostatni, z bardzo dobrej strony pokazał się podczas majowych Mistrzostw Europy w Szwecji.





Źródło:  "pzkol.pl"      

drukuj



Design by: Serwis Sportowy s24.pl