Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Komunikaty: 17-osobowa kolarska reprezentacja Polski na IO 2016

31 maja zakończył się proces kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w kolarstwie szosowym kobiet i BMX, a co za tym idzie dobiegł końca okres kwalifikacyjny we wszystkich konkurencjach kolarskich. Polska będzie mogła wystawić w Rio de Janeiro 17 reprezentantów.

Na tę liczbę składa się 5 zawodniczek i 3 zawodników w kolarstwie torowym, 4 zawodników i 3 zawodniczki w kolarstwie szosowym oraz 2 zawodniczki w kolarstwie górskim XCO.

Na torze, Polska wystawi 4-osobową drużynę kobiet w wyścigu na dochodzenie oraz 1 zawodniczkę w omnium. Polskich torowców będzie natomiast reprezentować 3 sprinterów, którzy wystartują w sprincie drużynowym, 2 z nich w sprincie indywidualnym i 2 w keirinie.

4-osobowa ekipa na wyścig szosowy mężczyzn uwzględnia również 2 kolarzy, którzy będą walczyć w jeździe indywidualnej na czas. W przypadku pań, wśród 3 zawodniczek jest jedna, która zmierzy się z trasą czasówki.

Dzięki 7.miejscu w rankingu olimpijskim, w wyścigu MTB XCO rywalizować będą dwie Polki. Niestety z powodu zbyt niskiej lokaty (28.) zajętej przez panów, do Rio de Janeiro nie zakwalifikowała się reprezentacja mężczyzn.

Ostateczny skład kolarskiej kadry olimpijskiej zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez Zarząd PZKol, po Grand Prix Polski, które odbędzie się w terminie 1-3 lipca na torze w Pruszkowie.

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl