Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Komunikaty: Zmarł Mieczysław Mela

Z przykrością zawiadamiamy, że 8 kwietnia w Kielcach zmarł Mieczysław Mela, były kolarz, trener i twórca potęgi świętokrzyskiego kolarstwa. Miał 89 lat.

Mieczysław Mela urodził się w 1927 roku. Młodość spędził we Francji. Do Kielc przybył w 1947 roku gdzie w SHL Kielce kontynuował swoją karierę zawodniczą, startując w wyścigach kolarskich. Po jej zakończeniu został trenerem SHL Kielce. Wychował między innymi Franciszka Koselę, Mariana Formę, Jana Baćkowskiego, Krzysztofa Stanka i Ryszarda Kwaśniewskiego obecnego trenera klubu DEK Meble Cyclo Korony Kielce.

Później przez wiele lat był prezesem klubu sportowego Korona Kielce, w którym ścigali się najbardziej znani kolarze Kielecczyzny – olimpijczycy Zbigniew Piątek i Tomasz Brożyna oraz min. Kazimierz Stafiej, Mariusz Bilewski i obecny dyrektor sportowy PZKol, Andrzej Piątek.

Pogrzeb Mieczysława Meli odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia. Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 12 w Kościele Parafii Świętego Franciszka z Asyżu przy ul. Warszawskiej 33 w Kielcach, a o godzinie 13 nastąpi wyprowadzenie zwłok na cmentarz w Cedzynie.

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl