Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo przełajowe: Przełajowe MP: Wyniki 1. dnia

W Lublinie rozpoczęły się 79. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Pierwszego dnia imprezy, najwięcej powodów do radości miały ekipy MGLKS "Olimpijczyk" Szczekociny i MLKS Baszta Bytów, które zdobyły po 3 medale.

Zmagania w Lublinie rozpoczęły się od wyścigu młodzików i młodziczek. Walczyli oni o Naramiennik i Puchar Prezesa PZKol. Wśród chłopców najlepszy był Aleksander Suszko (MLKS Baszta Bytów). Prowadził on praktycznie od samego startu. O drugim miejscu zadecydował emocjonujący sprint, w którym ścigali się Kacper Wawrzacz (GK Gliwice BikeAtelier) i Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok). Minimalnie szybszy był ten pierwszy i zapewnił sobie w ten sposób srebro.

Wyniki - młodzik

Ewa Miłek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) była najszybsza w zmaganiach młodziczek. O 4 sekundy pokonała ona swoją najgroźniejszą tego dnia rywalkę, Aleksandrę Ziaja (TS Wilga Golkowice Grupa Instalbud). Trzecia była Zuzanna Flis (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

Wyniki - młodziczka

Wyścig juniorów młodszych rozpoczął się od kraksy, w którą zamieszanych było kilku kolarzy. Upadki były niegroźne, jednak wśród pozkodowanych było kilku faworytów do medali, m.in. Maciej Borkowski (MGLKS „Olimpijczyk” Szczekociny), Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek) i Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra). W tym zamieszaniu, Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) zdołał uniknąć większych strat i szybko wyszedł na samotne prowadzenie. Utrzymał przewagę nad rywalami i wjechał na metę prawie 30 sekund przed Radosławem Rocławskim (MLKS Baszta Bytów), który został wicemistrzem kraju. Borkowski nie poddał się po upadku, "zakasał rękawy", nadrobił dystans i zdołał finiszować w pierwszej "3".

Wyniki - junior młodszy, cz. 1
Wyniki - junior młodszy, cz. 2

Marta Jaskulska potwierdziła, że w swojej kategorii - juniorka młodsza - nie ma sobie równych. Na polskiej arenie przełajowej w tym sezonie praktycznie nie przegrywa i jej passa w Lublinie została kontynuowana. Liderowała w wyścigu od samego startu i na mecie miała prawie minutę zapasu nad "srebrną" Kingą Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska). Podium dopełniła Karolina Cedro (LKS Orlęta Gorzów Wielkopolski).

Wyniki- juniorka młodsza

Na trasie w Lublinie, o biało-czerwone koszulki, walczyli również zawodnicy i zawodniczki z kategorii Masters. Triumfowali w nich Sławomir Frejowski z MGLKS Olimpijczyk Szczekociny (Masters III A), Wojciech Bartolewski z Scout Bike Częstochowa (Masters III B), Waldemar Banasiński z MGLKS Olimpijczyk Szczekociny (Masters IV A), Zbigniew Krzeszowiec z Dobre Sklepy Rowerowe Author LKUKS Pszczyna (Masters IV B), Grzegorz Grzempa z TC Orzeł Spytkowice (Masters V A) oraz Anna Tkocz z GK Viktoria Rybnik (Masters Kobiet).

Wyniki- Masters IIIA i B
Wyniki - Masters IV A i B oraz VA
Wyniki- Masters Kobiety


Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl