Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo przełajowe: Przełajowe ME: Wasiuk i Gil w pierwszej ''30''

Mariusz Gil zajął 30, a Olga Wasiuk 18. miejsce w mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym w kategorii elita. Łącznie w holenderskim Huijbergen wystartowało 7 biało-czerwonych.

Jedynym Polakiem, który stanął na starcie wyścigu juniorów, był Kacper Wójciak. Zajął on 52. miejsce, tracąc dwa okrążenia do zwycięzcy Jensa Dekkera (Holandia). Na podium stanęli również Mitch Groot (Holandia) i Thomas Bonnet (Francja).

Wyniki

Gabriela Wojtyła i Patrycja Lorkowska ścigały się w zmaganiach kobiet w wieku 17-22 lat. Uplasowały się one na 28. i 29. pozycji, z ponad 7-minutową stratą do triumfatorki, Femke Van Den Driessche (Belgia). Pokonała ona Holenderkę, Maud Kapheijns i Włoszkę, Marię Arzuffi Alice.

Wyniki

Marceli Bogusławski, pierwszoroczny orlik nie zdołał ukończyć wyścigu w kategorii U23. Całe podium zajęli Belgowie - Quinten Hermans, Daan Hoeyberghs i Eli Iserbyt.

Wyniki

Belgia zdominowała również wyścig elity kobiet. Wygrała Sanne Cant, a druga była Jolien Verschueren. Jedyną nie-Belgijką w pierwszej "trójce" była Nikk Harris (Wielka Brytania). Najlepsza polska zawodniczka w kolarstwie przełajowym, Olga Wasiuk przyjechała na 18. miejscu (4:52 straty), a Paula Gorycka była 22. (strata 1 okrążenia).

Wyniki

Mariusz Gil wywalczył 30. lokatę w rywalizacji elity mężczyzn. Zameldował się on na mecie prawie 6 minut za mistrzem Europy, Holendrem Larsem Van Der Haarem. Złoty medalista wjechał na metę samotnie, pokonując trójkę Belgów. Srebro zdobył Wout Van Aert, a brąz Kevin Pauwels.

WynikiŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl