Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Dzieci i młodzież: Wyniki Mistrzostw Europy MTB dla młodzików i juniorów młodszych

W austriackim Graz-Stattegg, odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy MTB dla młodzików i juniorów młodszych. Polskę reprezentowały dwa kluby - Mitutoyo DEMA PWR Team (U17), jadący jako grupa regionalna Dolnego Śląska oraz Warszawski Klub Kolarski (U15).

Podczas kilkudniowych zmagań rozegrano 5 konkurencji, z czego 4 zaliczane był do klasyfikacji mistrzostw Europy - jazda drużynowa na czas MTB (nie zaliczana do klasyfikacji), sztafeta drużynowa MTB, wyścig kombinowany (techniczny wyścig na torze przeszkód połączony z wyścigiem XCO), wyścig X-Large (w formule maratonu MTB) oraz tradycyjny wyścig XCO.

W kategorii U15 Polacy zajęli 31. i 26. miejsce, odpowiednio w drużynówce i w sztafecie. W wyścigu kombinowanym Julia Adrianowska była 19. wśród młodziczek, a Miłosz Osko i Konrad Czabok zajęli 60 i 79. w młodzikach. W X-Large ich lokaty to 31., 59. i 86., a w XCO to 31., 52. i 66. Zmagania zakończyli odpowiednio na 25., 56. i 75. pozycji w klasyfikacji końcowej.

Polscy juniorzy młodsi - Natalia Jeruzalska, Jakub Kowalczyk, Dominik Dankowski - uplasowali się w konkurencjach drużynowych na 59. i 49. pozycji. W zmaganiach indywidualnych Jeruzalska był 59. w wyścigu kombinowanym, 53. w X-Large i 45. w XCO, Jakub Kowalczyk był 103., 91., 79, a Dominik Dankowski 104., 92. i 89. Miejsca ta pozwoliły im zająć 51., 93. i 94. lokatę w klasyfikacji generalnej.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

Młodzicy i Młodziczki
Jazda drużynowa U15: Wyniki

Sztafeta U15: Wyniki

Wyścig kombinowany - tor przeszkód i XC: Wyniki

Wyścig XC X-Large: Wyniki

Wyścig główny XCO: Wyniki

Klasyfikacja końcowa - chłopcy

Klasyfikacja końcowa - dziewczęta

Klasyfikacja drużynowa

Juniorki i Juniorzy Młodsi

Jazda drużynowa U17: Wyniki

Sztafeta U17: Wyniki

Wyścig kombinowany - tor przeszkód i XC: Wyniki

Wyścig X-Large: Wyniki

Wyścig główny XCO: Wyniki

Klasyfikacja końcowa - chłopcy

Klasyfikacja końcowa - dziewczęta

Klasyfikacja drużynowaŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl