Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo szosowe: Wyniki prologu i 1. etapu ''Po Ziemi Konińskiej''

Juniorzy młodsi mają za sobą prolog i 1. etap Wyścigu "Po Ziemi Konińskiej" i liderem jest Mateusz Jakubasz. W równolegle rozgrywanym "Szukamy Następców Olimpijczyków" dla młodzików, prowadzi Adam Długaś.

W 2,5-kilometrowym prologu w Licheniu, najszybszy był Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy). Wykręcił on czas 3 minuty i 8 sekund i pokonał o 2 sekundy dwójkę z UKS Koźminianka Koźminek - Mateusza Jakubasza i Wiktora Richtera. Czwarty z 4 sekundami straty był ich kolega z drużny, Damian Papierski.

Na 1. etapie, liczącym 27 kilometrów, tym razem najlepszy był Jakubasz. Wjechał on na metę samotnie, 6 sekund przed Adrianem Lorencem (KLTC Konin) i 8 sekund przed Jakubem Śmieszek (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Dzięki temu zwycięstwu objął prowadzenie w wyścigu.

W prologu młodzików, również na 2,5-kilometrowej trasie, wygrał Adam Długaś (KTK Kalisz). Jego wynik 3:18 był lepszy od rezultatu Dawida Pluty (UKS Koźminianka Koźminek) o 3 sekundy, a od Jakuba Rusinek (KS Pogoń Mostostal Puławy) o 8 sekund. Długaś triumfował także na 18-kilometrowym etapie w Koninie, gdzie wyprzedził Kajetana Sztubę (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) i Dawida Plutę.

Wyniki - prolog - junior młodszy

Wyniki - prolog - młodzik

Wyniki - 1. etap - junior młodszy

Wyniki - 1. etap - młodzik

Wyniki - klasyfikacja generalna po 1. etapie - junior młodszy

Wyniki - klasyfikacja generalna po 1. etapie - młodzikŹródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl