Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Masters i cyklosport: Komisja Masters PZKol tworzy drużynę na 1. Wyszehradzkim Rajd Kolarski

Komisja Masters i Cyklosportu informuje, że we współpracy z PZKol tworzy drużynę narodową, która ma wystartować w 1. Wyszehradzkim wyścigu (1st Visegrad Bicycle Race) mającym odbyć się 17-18 maja 2013 r.
Drużyna składać się będzie z 5 zawodników kategorii Masters. Zostaną oni wyposażeni w koszulki narodowe, niezbędny prowiant (żele, batony etc.), a także otrzymają zabezpieczenie techniczne (samochód).

Trasa wyścigu prowadzi przez cztery kraje; Węgry, Słowacja, Czechy i Polska. Start w Budapeszcie, meta w Krakowie. Wyścig jest jednoetapowy, rozgrywany na dystansie 533 km. Limit przyjazdu na metę to 24 godziny, liczone od startu. Do klasyfikacji drużynowej zsumowany zostaje czas przejazdu pierwszych trzech zawodników z danej drużyny.

Komisja Master i Cyklosportu PZKol wyłoni skład drużyny biorąc pod uwagę przede wszystkim; doświadczenie w pokonywaniu długich tras, udział maratonach i ultramaratonach, osiągnięte w nich rezultaty.

Dlatego też każdy z kolarzy posiadających aktualną licencję kategorii Masters, który czuje się na siłach przejechać jednorazowo 533 km, w tym w nocy (wyścig zaczyna się o godzinie 16.00), a także potrafi i chce współpracować w drużynie, proszony jest o zgłoszenie swojej aplikacji - za pośrednictwem mail'a - do dnia 10 maja 2013r. na adres: biuro@kmpzkol.pl

Źródło:  "http://www.kmpzkol.pl/"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl