Artykuł pochodzi z serwisu: Polski Związek Kolarski


Kolarstwo BMX: Pierwsze MP w kolarstwie BMX!

W dniach 4-5 sierpnia 2007 na torze BMX w Dzierżoniowie odbędą się pierwsze Mistrzostw Polski w tej konkurencji. Zawody przeznaczone są tylko dla mężczyzn w trzech kategoriach wiekowych.

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Iskra" w Dzierżoniowie, Urząd Marszałkowski we Wrocławiu oraz Starostwo w Dzierżoniowie.

Zawody zostaną rozegrane w dwu rodzajach rowerów STANDARD (koła 20") oraz CRUISER/napompowane 22 i 0,5" i nie większe niż 66 cm/koło 24".

Medale zostaną rozdane w trzech kategoriach: elita mężczyzn (19 lat i starsi), junior mężczyzn (17-18 lat) oraz junior młodszy mężczyzn (16 lat i młodsi).

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 17 lipca 2007 na adres U.L.K.S. "ISKRA", 58-200 Dzierżoniów, ul. Piastowska 8, Service-Sport (Pawilony) lub faksem na nr (0-74) 83-11-700 z dopiskiem "dla Serwisu".

Konkurencja BMX jakiś czas temu została włączona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski do programu Igrzysk i po raz pierwszy elita kobiet i mężczyzn powalczy o medale już w Pekinie w 2008 roku.

Polski Związek Kolarski zaprasza wszystkich chętnych, którzy jeżdżą na rowerach BMX. Warunkiem dopuszczenia do zawodów jest posiadanie tylko ważnej licencji kolarskiej na 2007 rok. O zasadach wyrobienia licencji dowiecie się w dziale szkolenia PZKol pod numerem telefonu - (0-22) 758-79-85.

Jeśli chcesz zostać pierwszym mistrzem Polski BMX nie zwlekaj. Jeszcze dziś dowiedz się jak wyrobić sobie licencję PZKol!

Źródło:  "pzkol.pl"      

drukujDesign by: Serwis Sportowy s24.pl