Poniedziałek,   5 Września 2016 Sukcesy polskiej ekipy Aquila Wadowice w zawodach BMX w Czechach Świetnie spisali się zawodnicy wadowickiej Aquili podczas Międzynarodowych Zawodów Inter Cap na torze BMX w czeskich Hranicach.

Na rozegranych międzynarodowych zawodach Inter Cap BMX, które przeprowadzono 27 - 28 sierpnia br. w czeskich Hranicach, na torze BMX o parametrach olimpijskich, duży sukces odnieśli zawodnicy wadowickiego klubu Lotto Aquila. Zawody przeprowadzono z udziałem około 160 zawodników. W kategorii elita Gustaw Dądela został zwycięzcą zarówno sobotnich jak i niedzielnych wyścigów. Dominował w większości wyścigów eliminacyjnych, by po pasjonującej walce zwyciężyć w wyścigu finałowym.

W tej samej kategorii dobrze spisał się Szymon Biadacz zajmując szóste miejsce.

Z kolei w kategorii kadetów doskonale zaprezentował się Kamil Biadacz, który uplasował się na pierwszym miejscu w eliminacjach oraz w wyścigu półfinałowym. Niestety, w wyścigu finałowym uczestniczył w kraksie, co pokrzyżowało mu możliwości powalczenia o zwycięstwo. Ostatecznie Kamil zajął piątą pozycję.

Do swoich bardziej utytułowanych kolegów dołączyli młodzi zawodnicy klubu UKS Aquila Stryszów.

Wadowiczanin Klaudiusz Widlarz zajął drugie miejsce w kategorii debiutantów, natomiast w najliczniej obsadzonej kategorii młodzików Radek Wróbel wywalczył 18 miejsce.